Kategorie
Bez kategorii

Naprawa i konieczne rozwiercanie komina

Im wyższy komin, tym większy będzie ciąg i potrzeba na rozwiercanie komina. W przypadku typowych domowych kominów i urządzeń w Wielkiej Brytanii i Irlandii zarówno norma brytyjska (BS 8303-1:1994), jak i dokument J sugerują wysokość około 4,7 metra prostego, gładkiego, izolowanego komina nad urządzeniem. Mniej niż idealnie zdrowe kominy będą musiały być wyższe, aby to zrekompensować. W przypadku otwartego ognia obowiązują specjalne zasady.

Odsłonięte kominy zbudowane na zewnątrz domu będą miały trudności z zatrzymaniem ciepła w kanale dymowym, w przeciwieństwie do komina zbudowanego na ścianie wewnętrznej którego dotyczy rozwiercanie komina.

Musi istnieć droga, którą powietrze zewnętrzne będzie mogło przedostać się do środka, aby zastąpić objętość utraconą przez komin. Chociaż czasami może to być spowodowane przedostawaniem się powietrza przez drzwi, okna itp., często konieczne jest zamontowanie specjalnie zaprojektowanego otworu wentylacyjnego. Wentylator wyciągowy lub inne urządzenie zasilane paliwem, nawet znajdujące się w innym pomieszczeniu, może usunąć to powietrze. Dodatkowe informacje można znaleźć w tym klipie wideo.

Cała trasa od pożaru do końcówki komina musi być gładka, prosta i pionowa, jeśli to możliwe. Tam, gdzie absolutnie nie da się uniknąć zakrętów, powinny one być bardzo łagodne, maksymalnie 2x 45°, a wysokość komina powinna być zwiększona o co najmniej metr, aby to skompensować. Przewód kominowy jakiego dotyczy rozwiercanie komina musi być całkowicie szczelny, bez najmniejszego pęknięcia w żadnym miejscu, które mogłoby przedostać się chłodne powietrze. Przewód kominowy musi być wystarczająco duży, aby umożliwić używanie urządzenia. Rozwiercenie komina wykonamy dla Ciebie my!